Κυριακή 19 Σεπτεμβρίου 2010

2η Αγωνιστική: Παναχαϊκή-Βύζας Μεγάρων 3-1

Δύσκολο εκτός έδρας παιχνίδι για τον Βύζαντα στη 2η αγωνιστική της Football League 2, με αντίπαλο την Παναχαϊκή στην Πάτρα. Τελικό σκορ 3-1 με σκόρερ τους Χρυσάφη, Κυβελίδη και Ουρτάδο για την Παναχαϊκή και τον Ατματζίδη να μειώνει με κεφαλιά στο 89'.
Περισσότερα από το sportfmapatras

ΦΑΣΕΙΣ

11’: Από καλή θέση ο Ουρτάδο μέσα στην μικρή περιοχή μπερδεύτηκε με τον Κυβελίδη, δεν σούταρε κάτι το οποίο έκανε στην συνέχεια αλλά η μπάλα κατέληξε στα χέρια του Ούλμαν
12’: ΓΚΟΟΟΟΛ: Επιμένει η Παναχαϊκή με τον Χρυσάφη που δέχεται την μπάλα από τον Κυβελίδη, ο Χρυσάφης βγαίνει σε τετ α τετ από τα πλάγια με τον Ούλμαν, όπου με δυνατό πλασέ τον νίκησε και έγραψε το 1-0
20’: Σουτ του Χρυσάφη λίγο έξω από την περιοχή πέρασε ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι
21': Κίτρινη Νταρντάνης
22’: Χρυσάφης εκτέλεσε το φάουλ ο Δαμιανίδης έπιασε την κεφαλιά αλλά πήγε αρκετά πάνω από το οριζόντιο δοκάρι
30’: ΓΚΟΟΟΛ: Ο Δαμιανίδης κόπηκε αντικανονικά στην μικρή περιοχή από τον Ντούνη και ο διαιτητής αμέσως έδωσε την αισχάτη των ποινών. Ο Κυβελίδης, ανέλαβε το… χρέος του… εκτελεστή και με δυνατό πλασέ έγραψε το 2-0.
31': Σουτ του Ατματζίδη η μπάλα πέρασε άουτ
35': Δαμιανίδης από τα δεξιά σέντραρε στον Κυβελίδη εκείνος έκανε το πλασέ ωστόσο μπλόκαρα ο Ουλμαν
42': Τόμαζιτς και Κυβελίδης έκαναν το 1-2 μέσα στην μεγάλη περιοχή του Ούλμαν ωστόσο το σουτ του πρώτου εξουδετέρωσε σε κόρνερ ο τερματοφύλακας των Μεγάρων
45': Εκτέλεση φάουλ του Ατματζίδη κεφαλιά του Ρούσσου η μπάλα λίγο πάνω από τα δοκάρια του Χάχαλη
46': Κίτρινη Όκουε
52': Όκουε από δεξιά έκανε το σουτ, μπλόκαρε δύσκολα ο Χάχαλης
53': Όκουε πάσα στον Δήμου, αυτός έκανε το σουτ, έδιωξε και πάλι ο Χάχαλης
61’:Απίστευτη φάση για την Παναχαϊκή με τον Δαμιανίδη να χάνει μεγάλη ευκαιρία για να πετύχει ένα γκολ, όταν ο Ουρτάδο με ωραία πάσα τον έβγαλε σε τετ α τετ.. η μπάλα πέρασε δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι…
63: Ψηλοκρεμαστο σουτ του Ουρτάδο από τα δεξιά η μπάλα λίγο άουτ
76': ΓΚΟΟΟΟΛ: Ουρτάδο εκμεταλεύεται λάθος των Ιωάννου και Ούλμαν και με σουτ έκανε το 3-0
77': Ο Δήμου παρ' ολίγο να γίνει απειλητικός, έφτασε στην περιοχή της Παναχαϊκής με προϋποθέσεις έκανε το σουτ και πέρασε άουτ
89'.: ΓΚΟΟΛ: Εκτέλεση φάουλ του Καραμπλάκα, αμυντική αδράνεια της Παναχαϊκής ο Ατματζίδης από κοντά με κεφαλιά μείωσε σε 3-1