Κυριακή 23 Μαΐου 2010

Φιλικό: Ασπρόπυργος - Βύζας Μεγάρων 1-1

Ισόπαλος 1-1 αναδείχθηκε ο Βύζας Μεγάρων σε φιλικό παιχνίδι που έδωσε με τον Ασπρόπυργο, στο πλαίσιο της προετοιμασίας ενόψει του μπαράζ που θα γίνει σε μια βδομάδα στη Ν. Σμύρνη κόντρα στα Τρίκαλα. Ο Ατματζίδης άνοιξε το σκορ μόλις στο πρώτο λεπτό από πλευράς Μεγαρέων, ενώ ο Κριαράς διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα στο 65ο λεπτό. Αυτό ήταν παράλληλα και το ντεμπούτο -έστω και ανεπίσημα- του νέου τεχνικού, Δημήτρη Αρναούτη, στον παγκο του Βύζαντα, ο οποίος είχε την ευκαιρία να δοκιμάσει πρόσωπα και σχήματα με βάση τον κρίσιμο αγώνα για την άνοδο στη Β' Εθνική. Άλλωστε, δεν έχει προγραμματιστεί κάποιο άλλο φιλικό ματς μέχρι το μπαράζ. Υπενθυμίζουμε ότι από τη συγκεκριμένη αναμέτρηση θα απουσιάσουν οι Γκούμας (τιμωρημένος) και Σεμερτζής (τραυματίας).