Δευτέρα 11 Αυγούστου 2008

Μεταγραφές και... μισό φιλικό

Απρόσμενη τροπή πήρε η μεταγραφή του Νίκου Καρποντίνη στον Βύζαντα Μεγάρων. Ο πρώην άσος του Ολυμπιακού Βόλου, ο οποίος είχε ενσωματωθεί πρόσφατα στην προετοιμασία των «κιτρινόμαυρων», έλυσε το συμβόλαιο του για προσωπικούς λόγους. Μάλιστα, ακούγεται ότι επόμενος σταθμός της καριέρας του θα είναι ο Αθηναϊκός.

Στα υπόλοιπα θέματα, από το «μικροσκόπιο» του Πέτρου Δημητρίου περνάει ένας Αργεντινός μέσος. Πρόκειται για τον Μαουρίτσιο Λούκουε, ο οποίος αφήνει θετικές εντυπώσεις. Ασφαλέστερη άποψη για την αξία του θα εξάγει ο τεχνικός του Βύζαντα στο φιλικό που έχει προγραμματιστεί την Κυριακή με αντίπαλο τον Ιωνικό στα Μέγαρα.

Το φιλικό ανάμεσα στο Βύζαντα και τον Ιωνικό διήρκησε ένα ημίχρονο...και κάτι, καθώς λίγα λεπτά μετά την έναρξη του β΄ μέρους η καταρρακτώδης βροχή που έπεφτε στα Μέγαρα δεν επέτρεψε την περαιτέρω διεξαγωγή του αγώνα και διακόπηκε. Μέχρι τότε το σκορ ήταν 0-0.