26η Αγωνιστική: Βύζας Μεγάρων - Χαϊδάρι 3-0

(31', 54' Ατματζίδης σουτ, 52' Ράσιτς κεφ)

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Κουλούδης (Λέσβου)
ΒΟΗΘΟΙ: Μπαλιάκα (Λέσβου), Συνιοράκης (Ρεθύμνου)
ΚΙΤΡΙΝΕΣ:
ΚΟΚΚΙΝΕΣ:

Kαλύτερος στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα ο Βύζας Μεγάρων συνεχίζοντας τις έξοχες εμφανίσεις του και με πρώτο παίκτη τον Παναγιώτη Ατματζίδη που πέτυχε δύο τέρματα ενώ είχε και ένα δοκάρι) ξεπέρασε το εμπόδιο του Χαιδαρίου 3-0.
Κυριακή 14-03-2010 βυζας - χαιδαρι 1
Στο α’ημίχρονο οι παίκτες του Μάρκου Μαυρομμάτη είχαν την υπεροχή από τα πρώτα λεπτά δείχνοντας ότι δύσκολα θα τους ξεφύγει η νίκη. Στο 13' ο Ατματζίδης βρέθηκε στην αντεπίθεση τετ-α-τετ με τον Μώτο σούταρε απέκρουσε ο τερματοφύλακας του Χαιδαρίου η μπάλα ξαναπήγε στον παίκτη του Βύζαντα που σούταρε στο κάθετο δοκάρι χάνοντας τη μεγάλη ευκαιρία να βάλει την ομάδα του στο σκορ.

Το πολυπόθητο γκολ το οποίο έλυσε τα πόδια των ποδοσφαιριστών του Βύζαντα ήρθε στο 30’. Τότε ο Καφαντάρης με κεφαλιά τροφοδότησε τον Παναγιώτη Ατματζίδη και ο τελευταίος με πλασέ μέσα από την περιοχή πλάσαρε τον Μώτο 1-0.