Κυριακή 27 Νοεμβρίου 2011

5η Αγωνιστική: Αναγ. Επανομής - Βύζας Μεγάρων 3-1

Β ΗΜΙΧΡΟΝΟ

*Λήξη του αγώνα
81' ΓΚΟΛ 3-1 για την Επανομή. Ο Καραμανλής ανατράπηκε από τον Χριστοφιλέα, με τον Τιάγκο να αναλαμβάνει την εκτέλεση και να ευστοχεί.
78' Ο Ναλμπάντης έπιασε το σουτ, ο Κοτταράς μπλόκαρε.
77' Αλλαγή για την Επανομή. Ο Κουρδάκης στη θέση του Γκέσιου.
75' Αλλαγή για τον Βύζαντα. Ο Λίτσης εκτός και στη θέση του ο Σκαφτούρος.
71' Χτύπημα φάουλ του Λίτση, κεφαλιά του Ροβίθη, έξω η μπάλα.
69' ΓΚΟΛ 2-1 για την Επανομή. Ο Τιάγκο Μαρίν χτύπησε το κόρνερ, ο Δεινόπαππας έπιασε την κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι και νίκησε τον Κοτταρά.
63' Αλλαγές για την Επανομή. Ο Τάσιο εκτός, μέσα ο Τράκις. Επίσης, ο Ναλμπάντης στη θέση του Γεωργιάδη.
46' Αλλαγή για τον Βύζαντα. Ο Στρατάκης εκτός και στη θέση του ο Ροβίθης.
62' Ο Ουαταρά έβγαλε τη σέντρα, ο Σανόκο από το ύψος της μικρής περιοχής έκανε το σουτ, με τη μπάλα να φεύγει ελάχιστα έξω.
61' Ο Δεινόπαππας βγαίνει στην πλάτη της άμυνας του Βύζαντα, παίρνει μέτρα, βρίσκεται απέναντι στον Κοτταρά, αλλά αντί να πλασάρει προσπάθησε να τον περάσει. Με αποτέλεσμα να χάσει τη μπάλα.
 46' Έναρξη του δεύτερου μέρους

Α ΗΜΙΧΡΟΝΟ

* λήξη του πρώτου μέρους
40' Η Επανομή φτάνει κοντά στο 2-1, ωστόσο ο Τιάγκο βρήκε το δοκάρι του Κοτταρά.
28' Κίτρινη κάρτα στον Τιάγκο Μαρίν της Επανομής.
* Πολλές λανθασμένες μεταβιβάσεις και κακό θέαμα μέχρι στιγμής στον αγώνα.
24' ΓΚΟΛ 1-1 για την Επανομή. Γέμισμα από την αριστερή πτέρυγα, ο Γκέσιος στόπαρε με το στήθος και με δυνατό βολέ νίκησε τον Κοτταρά.
* Στην πρώτη ουσιαστικά ευκαιρία που δημιουργήθηκε στον αγώνα, οι παίκτες του Νίκου Παντέλη άνοιξαν το σκορ.
13' ΓΚΟΛ 1-0 για τον Βύζαντα. Ο Ηλιόπουλος έκανε αντεπίθεση από την αριστερή πλευρά, έπιασε το διαγώνιο σουτ και σκόραρε.