Κυριακή 23 Ιανουαρίου 2011

17η Αγωνιστική: Βύζας Μεγάρων - Παναχαϊκή 1-1

Ισόπαλο το ντέρμπι της Football League 2 μεταξύ Βύζα και Παναχαϊκή που έμειναν στο 1-1 σε ένα σχετικά καλό παιχνίδι κι από τις δύο ομάδες, με την Παναχαϊκή να προηγείται μόλις στο 9ο λεπτό με γκολ του Δαμιανίδη και στη συνέχεια τον Βύζα να είναι καλύτερος να ισορροπεί το παιχνίδι και τελικά να ισοφαρίζει με τον Στρατάκη στο 43 λεπτό με πέναλτι που κέρδισε ο Ευαγγελάτος.
Στο δεύτερο ημίχρονο και οι δύο ομάδες μπήκαν δυνατά με τον Βύζα να είναι λίγο καλύτερος στο χώρο του κέντρου αλλά να κάνει εύκολα το λάθος στην αντίπαλη περιοχή και την Παναχαϊκή να μοιάζει ανήμπορη στο να δημιουργήσει κάτι καλό.
Ο διαιτητής γενικά καλός με μόνα παράπονα των γηπεδούχων για τα πολλά φάουλ ειδικά έξω από την περιοχή του Βύζα.

ΒΥΖΑΣ ΜΕΓΑΡΩΝ: Σταυριανός, Γκούμας, Μουσκάκης (60' Μανωλιάδης), Ευγγελάτος, Ρωμαϊδης, Νταντάμης, Μωϋσίδης, Αρκουμάνης, Γεωργακόπουλος (83' Μπαγδάτογλου), Στρατάκης, Όκουε.
ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ: Δρακόπουλος, Ιωάννου, Λαμπρόπουλος, Δαμιανίδης, Πάνος, Ντίνας, Λουμπαρδέας (84' Ουρτάδο), Βλασσόπουλος, Λουτσιάνο (67' Στεργίδης), Ατματζίδης (72' Κυβελίδης), Καραγιάννης.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Αγγελάκης (Μακεδονίας)
ΒΟΗΘΟΙ: Πελετίδης, Περικλείδης (Μακεδονίας).
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Γκούμας, Ευαγγελατος, Μωϋσίδης /Καραγιάννης, Ιωάννου